andrejsala.lv
Uz sākumu
Vēlos saņemt jaunumus
 
 
Attīstība Telpu noma Kultūra un Dzīvošana Par mums Karte
KoncepcijaDetālplānojumsVēsture
LV/EN/RU
Detālplānojums
2009. gada 16. aprīlī stājās spēkā Andrejsalas detālplānojums un Andrejsalas teritorijas izmantošanas un apbūves saistošie noteikumi. 2009. gada 31. martā Rīgas dome ar lēmumu nr. 4889 apstiprināja Andrejsalas detālplānojuma galīgo redakciju un izdeva saistošos noteikumus nr. 161 ("Andrejsalas teritorijas izmantošanas un apbūves saistošie noteikumi"), kā arī noteica apbūves moratorija teritoriju Andrejsalas dienvidu daļā. Detālplānojuma apstiprināšana bija nepieciešams priekšnoteikums jaunas apbūves veidošanai Andrejsalā. Piedāvājam iepazīties ar nozīmīgākajiem faktiem par detālplānojuma izstrādes procesu un notikumu gaitu.

Andrejsalas detālplānojums ļauj praktiski sākt Andrejsalas attīstības projekta (36 ha; apbūves apjoms – līdz 700 tūkst. kvadrātmetru kopējās stāvu platības) īstenošanu. Andrejsalas detālplānojuma teritorija ir 48,5 ha. Tajā ietverta Andrejsalas sauszemes teritorija, josla Rīgas brīvostas akvatorijā un Eksporta ielas posms. Detālplānojums nosaka Andrejsalas apbūves veidošanas principus un noteikumus.

Pēc Andrejsalas attīstītājas SIA "Jaunrīgas attīstības uzņēmums" ierosinājuma un pasūtījuma detālplānojumu izstrādāja SIA "Grupa 93" sadarbībā ar arhitektūras biroju SIA "Forma".

Apstiprinātā detālplānojuma digitālā versija tagad ir pieejama arī mūsu vietnē. Dokumentu komplekta oriģināls glabājas Rīgas domes Pilsētas attīstības departamentā Rīgā, Amatu ielā 4.

Detālplānojuma izstrādāšanas un apspriešanas gaitā par to tika plaši diskutēts. Par tajā ietvertajiem risinājumiem dažādu jomu speciālisti izteikuši savu viedokli. Piedāvājam iepazīties ar vairāku apspriešanas sanāksmju norises pārskatiem un prominentu pilsētplānotāju un arhitektu vērtējumiem.

© SIA „Jaunrīgas attīstības uzņēmums” 2006-2020